تراکنش بانکی می‌تواند جلوی فرار مالیاتی را بگیرد؟ – اشتراک گذاری مطالب

خبرگزاری ایسنا: مدیر کل امور مالیاتی از تشکیل ۴۲۱ پرونده بابت تراکنش بانکی در کل استان کرمان از حدود یک سال گذشته خبر داد و اظهار کرد: ۱۹۵ پرونده از کل این پرونده‌های تشکیل شده تاکنون هیچ‌گونه سابقه مالیاتی نداشته اند و هم اکنون در دست رسیدگی هستند
وی با بیان این مطلب که ۱۷۹ پرونده از ۴۲۱ پرونده دارای پرونده در سازمان امور مالیاتی بوده‌اند، افزود: تاکنون۱۶ پرونده برای تبعه‌های خارجی(افاغنه) تشکیل داده‌ایم که در چرخه رسیدگی هستند، همچنین از ۴۲۱ پرونده ۱۲۷ پرونده معاف شده‌اند.

مدیر کل امور مالیاتی استان کرمان اعلام کرد: به دنبال کسانیکه که فعالیت مالی بالایی دارند، هستیم تا عدالت مالیاتی در جامعه اسلامی با دریافت مالیات از آنها پیاده سازی کنیم.

وی خاطر نشان کرد: برخی از مودیان با کارت های بازرگانی دیگران فعالیت های اقتصادی انجام داده‌اند که به دنبال شناسایی این اشخاص هستیم و به زودی مالیات آنها را اخذ خواهیم کرد.

خبرگزاری ایسنا: مدیر کل امور مالیاتی از تشکیل ۴۲۱ پرونده بابت تراکنش بانکی در کل استان کرمان از حدود یک سال گذشته خبر داد و اظهار کرد: ۱۹۵ پرونده از کل این پرونده‌های تشکیل شده تاکنون هیچ‌گونه سابقه مالیاتی نداشته اند و هم اکنون در دست رسیدگی هستند.
محمد سلمانی صبح امروز یازدهم آبان‌ماه در نشست خبری با اصحاب رسانه با محوریت بررسی تراکنش‌های بانکی گفت: سازمان امور مالیاتی از سال ۸۱ تحت عنوان درآمدهای مالیاتی تاسیس شد و مطالبه و وصول مالیات برعهده این سازمان واگذار شد.

مدیر کل امور مالیاتی استان کرمان ادامه داد: از افرادی که در اداره امور مالیاتی پرونده دارند و اظهارنامه خود را ارایه داده‌اند، بررسی می‌کنیم اگر مشکلی در اظهارنامه مالیاتی‌شان وجود دارد، مالیات واقعی را از آنها دریافت خواهیم کرد اما کسانیکه به صورت زیرزمینی فعالیت می‌کنند و پرونده مالیاتی ندارند، ما باید حقه دولت را از آنها گرفته و به خزانه دولت واریز کنیم.

سلمانی از تشکیل ۴۲۱ پرونده بابت تراکنش بانکی در کل استان کرمان از حدود یک سال گذشته خبر داد و اظهار کرد: ۱۹۵ پرونده از کل این پرونده‌ها هیچ‌گونه سابقه مالیاتی نداشته اند را شناسایی کرده‌ایم و در دست رسیدگی هستند.

سلمانی ادامه داد: مراکز خیریه باید زمان ثبت از ما درخواست ناظر دهند و ما گزارشات آنها را از ناظر می‌گیریم. معمولا خیریه‌ها از معافیت استفاده می‌کنند مگر اینکه فعالیت آنها شامل معافیت نشود.

وی از آثار زیان بار فرار مالیاتی سخن گفت و عنوان کرد: براساس قانون رسیدگی به تراکنش‌های بانکی یکی از ابزارهای مقابله با فرار مالیاتی است.

وی، رضایتمندی همه را در گرو جلوگیری از فرار مالیاتی دانست و مطرح کرد: ما به دنبال افرادی هستیم که حجم تراکنش‌های مالی آنها بالا است و ما شنبه هر هفته در اداره تراکنش‌های بانکی حضور داریم تا به مشکلات افرادی که اعتراض به مالیات خود دارند، رسیدگی کنیم و حق آنها را می‌دهیم.

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *