حالت فوق العاده در تونس بار دیگر تمدید شد – اشتراک گذاری مطالب

خبرگزاری ایرنا: «الباجی قائد السبسی » رئیس جمهوری تونس روز جمعه،پس از جلسه شورای امنیت ملی این کشور، حالت فوق العاده را در تمام مناطق تونس به مدت ۳ ماه دیگر از ۱۲ نوامبر(۲۱ آبان) تمدید کرد

مقام های تونسی در این جلسه به بررسی پدیده خشونت و مهاجرت غیر قانونی و اقدام های صورت گرفته برای مبارزه با آن پرداختند و برنامه راهبردی ملی این کشور برای تامین امنیت مرزهای تونس تصویب شد.

به نقل از پایگاه خبری تونسی« الشروق »، در این جلسه، اوضاع امنیتی تونس و همچنین اوضاع امنیتی منطقه و جهان و همچنین نتایح اولیه فعالیت برخی موسسه های اقتصادی حیاتی این کشور بررسی شد.

در حالت فوق العاده، وزیر کشور می تواند دستور اقامت اجباری ،جلوگیری از برگزاری تجمع ها، منع رفت و آمد و بازرسی مناطق مختلف در شب و روز ، نظارت بر روزنامه ها و رسانه ها بدون اخذ مجوز ازمقام قضایی را صادر و همچنین مقام های محلی می توانند مانع اعتصاب اتحادیه های مختلف شوند.

بر اساس قانون تونس، مقام های این کشور می توانند در صورت احساس خطری که نظم عمومی را بر هم زند یا در زمان روی دادن حادثه ای که جنبه فاجعه ملی داشته باشد، در بخشی از این کشور یا در همه مناطق آن حالت فوق العاده اعلام کنند.

خبرگزاری ایرنا: «الباجی قائد السبسی » رئیس جمهوری تونس روز جمعه،پس از جلسه شورای امنیت ملی این کشور، حالت فوق العاده را در تمام مناطق تونس به مدت ۳ ماه دیگر از ۱۲ نوامبر(۲۱ آبان) تمدید کرد.

حالت فوق العاده در تونس چندین بار در تاریخ معاصر این کشور به ویژه طی انقلاب سال ۲۰۱۱ که نتیجه آن سرنگونی حکومت «زین العابدین بن علی» دیکتاتور این کشور بود، اعلام شده است.حالت فوق العاده کنونی در این کشور از ۲۴ نوامبر سال ۲۰۱۵ میلادی و پس از حمله مسلحانه به منطقه توریستی «سوسه» آغاز شده و پیوسته تمدید شده است.

در این حمله مسلحانه، یک فرد به هتلی در شهر سوسه حمله کرد و ۴۰ گردشگر را که اغلب خارجی بودند، کشت و ۳۸ تن دیگر را زخمی کرد.۳۰ تن ازقربانیان انگلیسی بودند.

رئیس جمهوری تونس در این نشست بر ضرورت تامین امنیت اقتصادی و اجتماعی شهروندان به عنوان بخشی مهم از امنیت ملی این کشور تاکید کرد .

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *