شکننده تر از هر موبایل دیگری؛ کسب امتیاز ۹۰ برای آیفون ۱۰ در تست سقوط – دیجیاتو – اشتراک گذاری مطالب

اپل در مورد میزان مقاوت شیشه به کار رفته در نمایشگر و قاب پشتی آیفون ۱۰، اعلام کرده بود که از محکم ترین شیشه ای که تا به حال در تلفن های هوشمند به کار رفته، استفاده نموده
اپل در مورد میزان مقاوت شیشه به کار رفته در نمایشگر و قاب پشتی آیفون ۱۰، اعلام کرده بود که از محکم ترین شیشه ای که تا به حال در تلفن های هوشمند به کار رفته، استفاده نموده. با این حال به نظر می رسد شکنندگی این بخش های شیشه ای اصلی ترین نگرانی کاربران آیفون ۱۰ محسوب می شود؛ زیرا بر خلاف ادعای اپل، این بخش ها بسیار آسیب پذیر هستند.

در آزمایش سقوط از پشت، باز هم یک آزمایش کافیست تا موجب شکستن شیشه قاب پشتی شود. سپس آزمایش چرخش در محفظه بسته انجام می شود و در نهایت آیفون ۱۰ کالبد شکافی می شود.

بر اساس نتیجه آزمایشات، آیفون های ۸ و ۸ پلاس، به ترتیب امتیازهای ۶۷ و ۷۴ را در زمینه شکسته شدن کسب کرده اند که به ترتیب احتمال شکستن متوسط و متوسط رو به بالا را دارند. ولی آیفون ۱۰ امتیاز ۹۰ را به دست آورده که خبر از شکننده بودن بالای آن می دهد.

همان گونه که در ویدیو نیز مشاهده می کنید، در آزمایش سقوط از بخش کناری موبایل و از ارتفاع ۱٫۸ متری، یک سوم نمایشگر و قابلیت سوایپ آیفون ۱۰، در همان اولین ضربه از کار می افتد. ادامه تست ها نشان می دهند که شیشه نمایشگر در اولین ضربه از سمت جلو شکسته و Face ID نیز از کار می افتد.

لازم است یادآوری کنیم که بر اساس گزارش اپل هزینه تعمیر نمایشگر آیفون ۱۰ این کمپانی ۲۷۹ دلار بوده و در صورتی که صدمات دیگری به آن وارد شده باشد این میزان به ۵۴۹ دلار نیز افزایش میابد. با این حال برخی از صدمات وارد شده شامل گارنتی یک ساله نمی شوند.

گفتنی است پیشتر تلفن هوشمند گلکسی نوت ۸ سامسونگ (بررسی دیجیاتو، بررسی ویدیویی دیجیاتو)، با کسب امتیاز ۸۰ در رده احتمال شکستن بالا قرار گرفته بود.

لازم به ذکر است که امتیاز مذکور، هر چه بالاتر باشد نشان از احتمال شکسته شدن بیشتر موبایل دارد.

به تازگی شرکت «SquareTrade» که در زمینه فروش گارانتی های اضافه برای گجت ها فعالیت می کند، به منظور بررسی دقیق تر میزان آسیب پذیری، موبایل های جدید آیفون ۸ (بررسی دیجیاتو، بررسی ویدیویی دیجیاتو)، ۸ پلاس و ۱۰را تحت آزمایشات گوناگون قرار داده. نتیجه این تست ها نیز بر اساس امتیاز بندی ۰ تا ۱۰۰، مشخص شده است.

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *