علیپور در حوالی ۲۴؛ آقایِ خوش قول؟ – اشتراک گذاری مطالب

 وبسایت نود: علیپور با دو گلی که به نفت آبادان زد ۱۷ گله شده است. یعنی میانگین ۰،۷۳ گل در هر بازی که او را بالاتر از رضا نوروزی در صدر بهترین گلزنان لیگ قرار می‌دهد
 وبسایت نود: علیپور با دو گلی که به نفت آبادان زد ۱۷ گله شده است. یعنی میانگین ۰،۷۳ گل در هر بازی که او را بالاتر از رضا نوروزی در صدر بهترین گلزنان لیگ قرار می‌دهد. رضا نوروزی در لیگ دهم که رکورد گلزنی در یک فصل را شکسته بود، ۲۴ گل زد. با توجه به اینکه در آن فصل، لیگ با هجده تیم برگزار می‌شد، یعنی رضا نوروزی برای رسیدن به این عدد ۳۴ هفته فرصت داشت. در صورتی که حالا لیگ شانزده تیمی شده و هر تیم در طول فصل چهار بازی کمتر، یعنی ۳۰ مسابقه برگزار می‌کند. البته علی علیپور در صورتی رکورد رضا نوروزی را می‌شکند که تا پایان لیگ به همین معدل گلزنی ادامه دهد.

علیپور در این راه هفت مسابقه پیش‌روی دارد. پرسپولیس در ادامه با استقلال‌خوزستانی بازی دارد که با دریافت ۳۴ گل، ضعیف‌ترین خط دفاع لیگ را در اختیار دارد. مسابقه‌ای که بهترین فرصت برای علیپور است تا خودش را به این این عدد نزدیک کند. بعد از آن با استقلال، سایپا، پدیده، پارس‌جنوبی، ذوب‌آهن و سپیدرود بازی می‌کند. تیم‌هایی که در این فصل به ترتیب ۱۲، ۲۶، ۲۶، ۲۰، ۲۳ و ۲۹ گل در ۲۲ مسابقه دریافت کردند. علیپور با زدن ۵ گل دیگر، از رکورد رضا نوروزی عبور می‌کند، ولی برای رسیدن به شماره هادی نوروزی، باید هفت گل بزند.

هر چند که علی علیپور رویایی فراتر از شکستن رکورد بهترین آقای گل لیگ را در سر دارد. او می‌خواهد کاری را کند که فصل قبل محمد عباس‌زاده در لیگ یک موفق به انجامش شد. عباس‌زاده در ابتدای فصل قبل قول داده بود که ۲۴ گل به یاد شماره هادی نوروزی به ثمر می‌رساند. مهاجم نساجی با گلی که در آخرین مسابقه مقابل سپیدرود زد، ۲۴ گله شد و به قول‌اش وفا کرد. حالا علی علیپور هم چندی قبل مصاحبه کرد و گفت: « امیدوارم این اتفاق بیفتد و بتوانم با ۲۴ گل روح کاپیتان ابدی‌مان را شاد کنم و آن را تقدیم به هادی نوروزی کنم». جالب است که آخرین فرصت علیپور هم بازی با سپیدرود است. پرسپولیس در آخرین هفته لیگ مقابل سپیدرود قرار می‌گیرد و شاید علیپور هم مانند عباس‌زاده در بازی با سپیدرود، ۲۴ گله شدن‌اش را جشن بگیرد.

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *