فالکون هوی احتمالا یک سرنشین عجیب را با خود به فضا می برد – دیجیاتو – اشتراک گذاری مطالب

کمپانی اسپیس اکس ساعت ۱:۳۰ دقیقه سه شنبه به وقت محلی، راکت غول پیکر فالکون هوی را هفت سال پس از معرفی آن، از مرکز فضایی کندی در «کیپ کاناورال» به فضا پرتاب خواهد کرد
رییس کمپانی تسلا تابستان گذشته نخستین تصاویر از این لباس فضایی مدرن را منتشر کرد که قرار است در ماموریت های به مقصد ایستگاه فضایی و برعکس در کپسول های Crew Dragon مورد استفاده قرار گیرد.

کمپانی اسپیس اکس ساعت ۱:۳۰ دقیقه سه شنبه به وقت محلی، راکت غول پیکر فالکون هوی را هفت سال پس از معرفی آن، از مرکز فضایی کندی در «کیپ کاناورال» به فضا پرتاب خواهد کرد.

هدف وی از اینکار انتقال این پیام است که ما انسان ها می توانیم بال هایمان را گشوده و به موجوداتی بین سیاره ای تبدیل شویم.

این پرتاب در واقع یک ماموریت آزمایشی است و هدف از آن بررسی توانایی این راکت برای انتقال بار به مدار زمین است. محموله ای که فالکون هوی با خود حمل می کند نیز خوردوی رودستر آلبالویی رنگ ایلان ماسک است که مانکنی به نام «استارمن» نقش راننده آن را ایفا می کند. طی پرتاب راکت نیز صدای «دیوید بویی»، خواننده معروف از اسپیکرهای ماشین پخش می شود.فالکون هویماسک که به اطلاع رسانی پروژه هایش در شبکه های اجتماعی علاقه خاصی دارد امروز تصاویری از این خودرو را همراه با استارمن که لباس فضایی به تن دارد، در صفحه اینستاگرامش منتشر کرد.

به گفته ماسک این لباس فضایی در حال حاضر قابل استفاده بوده و تست های خلاء با فشار دو برابر حالت استاندارد را پشت سر گذاشته است.یونیفورم فضایی اسپیس اکسهنوز مشخص نشده که این مانکن هم بلیط سفر شرکت در این ماموریت را دریافت کرده یا خیر، اما از شرکتی که یک خودرو تمام و کمال را راهی فضا می کند هیچ چیز بعید نیست.

فالکون هوی، مدلی تکامل یافته از موشک های فالکون ۹ اسپیس اکس است که سه هسته این موشک را در کنار یکدیگر قرار داده و در مجموع با بهره گیری از ۲۷ موتور قدرتمند، رانشی برابر با ۱۸ هواپیمای ۷۴۷ را فراهم می کند.

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *