مرکل، اردیبهشت با ترامپ دیدار می‌کند – اشتراک گذاری مطالب

ایرنا: در بحبوحه اختلاف های اروپا و آمریکا درباره برجام و موضوع تعرفه های تجاری ، رسانه های آلمان روز پنجشنبه گزارش دادند که آنگلا مرکل صدراعظم این کشور اوایل اردیبهشت ماه در واشنگتن با دونالد ترامپ رئیس جمهوری ایالات متحده دیدار می کند
ایرنا: در بحبوحه اختلاف های اروپا و آمریکا درباره برجام و موضوع تعرفه های تجاری ، رسانه های آلمان روز پنجشنبه گزارش دادند که آنگلا مرکل صدراعظم این کشور اوایل اردیبهشت ماه در واشنگتن با دونالد ترامپ رئیس جمهوری ایالات متحده دیدار می کند.

این در حالی است که بنا بر اعلام کاخ سفید قرار است روز ۲۴ آوریل (چهارم اردیبهشت) نیز امانوئل مکرون رئیس جمهوری فرانسه با ترامپ در واشنگتن دیدار و گفت و گو کند. هفته‌نامه فرانسوی «لوپس» با اشاره به روابط شخصی و دوستانه نسبتا خوب مکرون با ترامپ نوشته که شاید مکرون در این سفر بتواند ترامپ را به ماندن در برجام راضی کند.

سفر مرکل به آمریکا در روز هفتم اردیبهشت همچنین در همان روزی انجام می شود که قرار است سران کره شمالی و جنوبی برای بررسی موضوع عاری سازی شبه جزیره کره از سلاح های هسته ای دیدار و گفت و گو کنند.

موضوع مهم دیگر نیز توافق هسته ای با ایران است که ترامپ قرار است تصمیم خود درباره تمدید تعلیق تحریم ها و ادامه اجرای برجام را روز ۱۲ مه (۲۲ اردیبهشت) اعلام کند و اروپایی ها به تلاش های خود برای حفظ برجام ادامه می دهند.

این دومین سفر مرکل به آمریکا از زمان آغاز به کار ترامپ در مقام ریاست جمهوری آمریکا است. سفر قبلی مرکل به آمریکا در مارس ۲۰۱۷ به علت خودداری ترامپ از دست دادن با او در یکی از جلسات در برابر دوربین های خبرنگاران در یادها مانده است.

روزنامه بیلد آلمان گزارش داد که مرکل روز ۲۷ آوریل (هفتم اردیبهشت) به واشنگتن سفر خواهد کرد . هر چند منابع رسمی دولت برلین هنوز این سفر را تائید نکرده اند اما رسانه های آلمان می گویند که سفر قبلی مرکل به آمریکا نیز تنها چند روز پیش از سفر توسط طرف آمریکایی تائید شد.

صدراعظم آلمان در حالی به آمریکا می رود که اروپا و آمریکا بر سر موضوع تعرفه های تجاری دچار اختلاف شده اند و اتحادیه اروپا خواستار جدا شدن دائمی اروپا از افزایش تعرفه های واردات فولاد و آلومینیوم به آمریکا است.

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *