کمالی: بازیکن سرباز نمی‌تواند تیمش را تعیین کند – اشتراک گذاری مطالب

خبرگزاری تسنیم: سردار کمالی درباره شایعه جدید در مورد تیم‌های نظامی برای جذب بازیکن، وضعیت ورزشکاران مشمول قهرمان و
* فدراسیون فوتبال هم در این مجموعه قرار دارد؟

* با توجه به اینکه باشگاه تراکتورسازی در سال‌های اخیر بازیکنانی زیادی را به عنوان سرباز به خدمت گرفته، خود به خود شایعات زیادی در رابطه با این باشگاه بوجود می‌آید.

درست می‌گویید و قطعا تذکر داده می‌شود که این کارها را نکنید، اما برخی مواقع پیش آمده که باشگاه به ما اعلام کرده که بازیکن خودسر در رسانه‌ها چنین موضوعی را مطرح کرده است. خود باشگاه‌ها جذب فلان بازیکن را انکار کرده‌اند. بنابراین باز هم می‌گویم که تصمیم گیرنده در رابطه با مسئله بیرانوند برعهده بازیکن یا باشگاه نیست، برعهده ما خواهد بود.

چنین چیزی امکان ندارد. بازیکن برای اینکه بخواهد به تراکتورسازی برود، سپاه باید تقاضا کند و در صورتی که اعلام نیاز کرد، در چارچوب قانون بازیکن آنجا سرباز شود.

* علیرضا بیرانوند دروازه‌بان ملی پوش پرسپولیس گفته که می‌خواهد در نیم فصل دوم برای پشت سر گذاشتن دوران سربازی راهی تراکتورسازی شود. چه واکنشی به صحبت‌های او دارید؟

* بحثی مطرح شده مبنی بر اینکه از سال آینده تیم‌های نظامی نمی‌توانند بازیکن سرباز به خدمت بگیرند. چنین چیزی صحت دارد؟

سرباز قهرمان در فدراسیون‌های ورزشی مانند هندبال، والیبال، کشتی و … می‌توانند بنا بر تقاضای وزارت ورزش و جوانان به فدراسیون‌های خود مأمور شوند.

چنین چیزی وجود ندارد. ورزشکارانی معاف می‌شوند که در المپیک جزو سه نفر اول، در مسابقات جهانی جزو دو نفر نخست باشند و در مسابقات آسیایی مدال طلا کسب کند.

* شاید باشگاه خواهان او، اقداماتی برای حضور بازیکن کرده است.

بله، ممکن است باشگاهی چنین کاری کند، اما تصمیم‌گیری در باشگاه صورت نمی‌گیرد. اینطور نیست که بازیکن و باشگاه با هم به توافق برسند و بازیکن هم سرباز آن تیم شود. تصمیم‌گیرنده ما هستیم.

این صحبت‌ها، فضای رسانه‌ای است. شنیده‌ام ورزشکاری گفته می‌خواهم به فلان تیم نظامی بروم. شاید بازیکن خودسر چنین حرفی زده باشد، در صورتی که تصمیم گیرنده او نیست.

خبرگزاری تسنیم: سردار کمالی درباره شایعه جدید در مورد تیم‌های نظامی برای جذب بازیکن، وضعیت ورزشکاران مشمول قهرمان و …. صحبت کرد.
مشکلی ندارد، اما استفاده‌ای نشده است.

این صحبت‌ها شایعه است. باشگاه‌های نیروهای مسلح می‌توانند بازیکن سرباز بگیرند.

* بحث سرباز قهرمان به کجا رسید؟
* اینکه گفته می‌شود با نظر سرمربی تیم ملی فوتبال، بازیکنانی که به آنها نیاز دارد، به عنوان نخبه معرفی شده و از سربازی معاف شوند، صحت دارد؟

* بحث بعدی، اظهارات بازیکنان فوتبال است که عنوان می‌کنند می‌خواهند از تیم خود جدا شده و به عنوان مثال راهی تراکتورسازی شوند.

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *