۵ چالش بزرگ مدیرعامل جدید پرسپولیس – اشتراک گذاری مطالب

ورزش سه: علی اکبر طاهری به حضور دو سال و اندی خود روی صندلی مدیرعاملی پرسپولیس در حالی خاتمه داد که طی این مدت از حیث افتخارات تیمی، سرخپوشان و هوادارانش روزهای خوبی را پشت سر گذاشتند اما مساله مالی و مشکلات مربوط به آن مساله‌ای بود که هیچگاه اردوگاه این تیم را ترک نکرد
پرسپولیس در پایان این فصل – در صورتی که از پنجره نقل و انتقالات محروم شود- چالش دیگری در رابطه با تمدید قرارداد با بازیکنان خواهد داشت تا اتفاق ترسناکی که اکنون تراکتور را درگیر خود کرده، در اردوگاه پرسپولیس نیز تکرار نشود. مدیرعامل جدید باید دید مقابل بازیکنانی که در پایان فصل با پایان قراردادشان شرط و شروط جدیدی خواهند داشت چه مدیریتی را در پیش خواهد گرفت و نسبت به پیشنهاداتی در رابطه با دیگر بازیکنانی که خواهان جدایی شوند نیز چه راه حلی ارائه می‌دهد.

دریافت مجوز حضور در لیگ قهرمانان

تمدید قرارداد با بازیکنان جدایی طلب و…

مشکلات مالی، حق پخش، بلیت فروشی و …

مدیرعامل پرسپولیس علیرغم تمام میراث موفقی که از خود در این تیم به جا گذاشته، هنوز کلیدواژه‌ی مشکلات مالی حرف اول را در اردوی سرخ‌ها می‌زند. با این حال البته نباید از تلاش موفق آنها در رابطه با پیگیری بدهی‌های سابق گذشت. اما سرخ‌ها همچنان مشکلات مالی را به عنوان چالش سختی در مسیر موفقیت خود می‌دیدند و یکی از عواملی که باعث شد طاهری با مدیران سازمانی و غیر سازمانی به مشکل بر بخورد مربوط به همین مساله بود. بازگشت اسپانسر سابق، مصائب مربوط به بلیت فروشی و حق پخش و … دیگر مسائلی است که باید دید مدیرعامل جدید چه راهکاری برای آنها ترتیب خواهد داد و آیا قادر به عبور از مشکلات مالی این باشگاه خواهد بود یا همچنان نگاه به دستان هواداران برای دستیابی به پلن مالی این باشگاه خواهد بود. راهکاری که هرچند نشان داده در کوتاه مدت قادر به برطرف کردن مشکلات باشگاه است اما در نهایت باشگاهی که سودای حضور در جمع بزرگان آسیا و موفقیت در لیگ داخلی و دستیابی به زیرساخت‌های مدنظر را دارد، کفاف نمی‌دهد.
با این حال پرسپولیس که روزهای حساسی را پیش رو دارد باید هر چه زودتر با تصمیمی قاطع از سوی وزیر ورزش در این رابطه، به کار خود ادامه دهد. در این ارتباط با در نظر گرفتن پذیرش استعفای علی اکبر طاهری باید دید مدیرعامل جدید چه چالش‌هایی را پیش روی خود می‌بیند. در این گزارش به برخی از آنها اشاره خواهیم کرد.

تمدید قرارداد با برانکو ایوانکوویچ

این مسائل نمونه‌هایی از مشکلاتی است که مدیرعامل جدید پرسپولیس به طور عیان با آن درگیر خواهد بود و البته مسائلی درون تیمی و باشگاهی دیگری نیز وجود دارد که مسلما فرد معرفی شده را با مصائبی همراه خواهد کرد و در نهایت باید دید وزارت ورزش و تصمیم گیران در این رابطه چه راهکاری برای آن خواهند داشت.

بعد از اینکه نمایندگان ایران در پایان مهلت معین شده از سوی کنفدراسیون فوتبال آسیا نتوانستند حساب مالی خود را صاف و تسویه کنند، با مهلت دیگری مواجه شدند که ۴ روز دیگر به پایان آن باقی مانده است. عدم دریافت رضایت طلبکاران و در ادامه تسویه با آنها باعث خواهد شد این تیم‌ها از لیگ قهرمانان آسیا حذف شوند. اولین چالش بزرگ مدیرعامل بعدی سرخ‌ها این مساله خواهد بود و باید با انبوه طلبکاران این باشگاه تسویه حساب کرده و مانع از حذف سرخ‌ها از لیگ قهرمانان آسیا شود. ناکامی در این مساله در اولین گام مدیریتی باعث خواهد شد با موضع سخت هواداران مواجه شده و ادامه مسیر برای مدیرعامل جدید سخت و غیرقابل توصیف شود.

ورزش سه: علی اکبر طاهری به حضور دو سال و اندی خود روی صندلی مدیرعاملی پرسپولیس در حالی خاتمه داد که طی این مدت از حیث افتخارات تیمی، سرخپوشان و هوادارانش روزهای خوبی را پشت سر گذاشتند اما مساله مالی و مشکلات مربوط به آن مساله‌ای بود که هیچگاه اردوگاه این تیم را ترک نکرد. اتفاقی که یکی از عوامل مربوط به جدایی مدیرعامل سرخ‌ها بود و طاهری در گفتگوهای دوستانه خود به برخی کارشکنی‌ها در این رابطه اشاره کرد و آن را دلیل استعفای خود اعلام کرده است.
در مورد رابطه برانکو با مدیرعامل سابق نقل قول‌های متفاوتی وجود دارد. با این حال این دو طی سال‌های اخیر توانسته بودند با تعامل جالب توجهی از حیث نتیجه گیری فنی شرایط مناسبی را برای هواداران شکل دهند و حمایت مستقیم آنها را به خود اختصاص دهند. برانکو اکنون با پیشنهادات مناسبی مواجه شده که اصلی و جدی‌‎ترین آن به تیم ملی کشورش مربوط است، از سوی دیگر پایان قرارداد طرفین در پایان فصل دیگر مساله‌ای است که مدیرعامل جدید پرسپولیس درگیر مذاکره با سرمربی سرخ‌ها برای ادامه همکاری باشد. جدایی احتمالی برانکو و عدم توافق با سرمربی موفق سه فصل اخیر باعث خواهد شد تا جو و شرایط علیه مدیر جدید باشد و انتخاب سرمربی جدید نیز با چالش‌های سختی همراه خواهد بود.

موفقیت در دادگاه CAS و پایان پرونده مهدی طارمی و ریزه اسپور

دیگر مساله‌ای که مدیرعامل جدید با آن مواجه است، پرونده مربوط به مهدی طارمی در دادگاه عالی ورزش است. مهاجم پرسپولیس که اکنون دوران محرومیت مربوط به عقد قرارداد غیرقانونی با باشگاه ریزه اسپور را پشت سر می‌گذارد، با توجه به بازگشت به این تیم اکنون سرخ‌ها نیز در خطر محرومیت از دو پنجره نقل و انتقالاتی قرار دارند. در این رابطه مدیران این تیم دفاعیات خود در این زمینه به دادگاه CAS اعلام کرده اند و در انتظار رای نهایی در این خصوص هستند. محرومیت احتمالی باشگاه از دو پنجره احتمالی می‌تواند چالش بزرگی پیش روی این تیم قرار دهد.

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *