اتهام بداخلاقی به كی‌روش برای دعوت طارمی! – اشتراک گذاری مطالب

خبر ورزشی: نه تنها دعوت از اشکان دژاگه که این بار دعوت‌های مکرر کی‌روش از مهدی طارمی به اردوهای بعدی برای بعضی‌ها محل سؤال است

حالا کی‌روش اشتباه می‌کند؟ می‌توانیم با خود بگوییم اینجا او از ایده‌آل‌های اخلاقی خود دست کشیده و فقط به خط حمله تیم ملی فکر کرده است! اگر دوست داریم این‌طور فکر کنیم. 

کی‌روش یک مهاجم هدف یا تارگت در نوک پیکان خط حمله تیم ملی دارد. نام او سردار آزمون است اما طارمی مهاجمی است که می‌تواند یک خط عقب‌تر بازی کند.

 اگر کی‌روش دعوتش می‌کند به این دلیل است که او را بی‌برو برگرد بازی می‌دهد. مسئله‌‌اش هم در یک داستان حقوقی با باشگاه ترکیه‌ای را به تیم ملی ربط نمی‌دهد.

طارمی مقابل تیم ملی نبود‌‌؛ برابر کی‌روش هم موضعی نداشت. در واقع طارمی رودرروی کی‌روش عددی نبود که بخواهد قد علم کند و کارلوس دلیلی برای حذف او نمی‌بیند.

مهدی رحمتی، محمدرضا خلعتبری و هادی عقیلی نمونه‌های بحث ما هستند که وقتی کی‌روش تصمیم به حذف آنها از تیم ملی گرفت دیگر با هزار کدخدامنشی و پادرمیانی حاضر به بخشش آنها نشد.

 یعنی جایی درست پشت‌سر سردار‌‌؛ در نقطه‌ای که حرکات طارمی، شلختگی‌های او در زمین و دست و پاز زدن‌هایش می‌تواند خط دفاع حریف را مشغول کند.

کی‌روش از این ویژگی به سادگی عبور نمی‌کند و طارمی را از دست نمی‌دهد. مسلماً مهدی طارمی در جام جهانی‌ روسیه یکی از بازیکنان ثابت تیم ملی در خط حمله است‌‌.

مسئله طارمی در ماجرای محرومیتش می‌تواند یک نوع بداخلاقی ورزشی باشد اما طارمی در یک حکایت عجیب حقوقی که پای وکیل و مدیربرنامه‌هایش در میان بود دچار مشکل شد.

منتقدان می‌گویند در شرایطی که طارمی محرومیتی ۴ ماهه را پشت‌سر می‌گذارد و سرمربی تیم ملی هم در جریان تخلفات این بازیکن قرار دارد به لحاظ اخلاقی دعوت او به تیم ملی صحیح نیست.

دلایل کی‌روش که به این مهاجم اعتقاد فنی‌ دارد را برای شما توضیح می‌دهیم‌‌.

مهدی طارمی در ماجرایی که یک سر آن قرارداد با تیم ریزاسپور ترکیه بود اشتباهی را مرتکب شد اما این پروسه سخت یا ساده حقوقی، ربطی به تیم ملی نداشت.

واقعیت این است که کی‌روش مروج اخلاق‌مداری است و بازیکنانی که بداخلاقی می‌کنند را به تیم ملی دعوت نمی‌کند. اصولاً هر بار دست از هر بازیکنی هم که می‌کشد تا ابد او را فراموش می‌کند.

خبر ورزشی: نه تنها دعوت از اشکان دژاگه که این بار دعوت‌های مکرر کی‌روش از مهدی طارمی به اردوهای بعدی برای بعضی‌ها محل سؤال است.

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *